Агрономія

Британський уряд дозволив застосування неонікотиноїдів – «Грінпіс» занепокоєний

Департамент навколишнього середовища, продовольства та сільських питань (DEFRA) Великобританії затвердив неонікотиноїд тіаметоксам для екстреного використання на цукрових буряках у 2021 році. Тож наразі британський уряд з негативною реакцією на такий дозвіл через загрозу бджолам, пише EcoWatch.

У 2018 році ЄС розширив заборону на неонікотиноїдні пестициди через їх вплив на бджіл та інших запилювачів. У той час уряд Великобританії пообіцяв зберегти заборону після виходу з ЄС. Втім, рішення скасувати заборону ухвалили у відповідь на прохання Національного союзу фермерів (NFU) та British Sugar  надати цукровим бурякам додатковий захист від жовтяниці боряків.

«Жовтяниця має безпрецедентний вплив на врожай цукрових буряків у Великобританії, оскільки деякі виробники зазнають втрат урожаю до 80%, і цей дозвіл вкрай необхідний для боротьби з хворобою. Це матиме вирішальне значення для забезпечення того, щоб британські виробники цукрових буряків мали життєздатний сільськогосподарський бізнес», – сказав голова Національного союзу фермерів Майкл Слай.

Натомість генеральний директор Фонду охорони безхребетних Buglife Метт Шардлоу висловив занепокоєння щодо цього рішення.

Інші країни, що перебувають в ЄС, також дозволили екстрене використання неонікотиноїдів, включаючи Бельгію, Данію та Іспанію. Але захисники навколишнього середовища стверджують, що будь-яке використання пестициду є надто ризикованим у той час, коли популяція комах перебуває в небезпеці.

Дослідження 2020 року показало, що кількість комах зменшилась на 50% за останні 75 років. Лише Великобританія втратила третину своїх бджіл за останнє десятиліття.

Разом з тим на сайті міжнародної неурядової природоохоронної організації «Грінпіс» учора з’явилася петиція із закликом накласти повну заборону на використання пестицидів, що вбивають бджіл.

«Бджолам потрібна наша допомога, а нам – їхня. Це стосується бджіл, але це стосується і нас. Якщо ми продовжуємо шкодити бджолам, ми ризикуємо своїми запасами їжі. Близько третини нашого харчування залежить від запилювачів, серед яких бджоли є одними з найважливіших», – ідеться в повідомленні.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія може залишитися без цукрових буряків через жовтяницю.