Боротьба з мурахами може тривати два-три тижні

Мурахи традиційно не входять до переліку основних шкідників сільгоспкультур.
Вони більше відомі як переносники попелиць, однак останнім часом скарги овочівників на цих комах почастішали: вони обгризають стебла молодих рослин капусти, перцю, базиліку, баштанних та деяких інших культур.
Це призводить до відставання їх у рості й здебільшого завершується повною загибеллю.
Проти мурах для застосування в теплицях і на полі можна знайти препарати з різними діючими речовинами.
Однак з огляду на біологію шкідника, який утворює величезні мурашники-колонії, навіть найефективніші хімічні засоби не дозволяють боротись з ними швидко та стовідсотково.
Зазвичай загибель мурах після розкладання приманок починається протягом декількох днів, але повне знищення колонії може тривати 2-3 тижні залежно від конкретних умов, адже з яєць, що залишаються в мурашнику, з часом виводяться нові особини.
За високого рівня чисельності повне зникнення мурах може зайняти до двох місяців.
Водночас ослаблена колонія чинитиме значно менше шкоди, хоча в разі потреби розкладання приманки слід повторити.
Обов’язково треба дотримуватися правил внесення препаратів: деякі з них дозволяється розсипати на поверхні ґрунту, тоді як інші слід обов’язково загортати в ґрунт, щоб не спричинити загибель птахів і тварин.
Крім того, у боротьбі з мурахами слід дотримуватися правила про ротацію діючих речовин інсектицидів, хоча в інструкціях до деяких препаратів зазначається, що застосовувати їх можна постійно, без обмежень.
Додати коментар