Агрономія
Головне:
Агрономія

Борошно не подорожчає через скасування держрегулювання цін на продукти харчування

Поділитись:
Борошно не подорожчає через скасування держрегулювання цін на продукти харчування

Спілка «Борошномели України» зробила прогноз по цінам на борошно після скасування державного регулювання цін на продукти харчування, яке набуло чинності з 1 липня.

Вартість борошна на 90-92% залежить від ринкової вартості пшениці на світовому ринку і саме ціна на зернові є основним фактором впливу.

Так, «Борошномели України» вважають, що очікуване збільшення частки продовольчої пшениці в урожаї 2017 року може надати знижуючий вплив у продовольчому сегменті ринку пшениці.

Прогнозоване зниження експорту пшениці з України в 2017/18 МР на 19% порівняно з 2016/17 МР при прогнозованому зменшенні виробництва на 8% дозволить утримувати стабільний рівень цін попиту на сировину і на готову продукцію.

Борошномельним підприємствам України вдається достатньо ефективно працювати в умовах, коли частка вартості сировини становить 80-86% у вартості готової продукції, підкреслили у спілці. Це обумовлює розвиток цінової динаміки в сегменті борошна у відповідності з розвитком ситуації в сегменті продовольчої пшениці без необґрунтованого підвищення цін.

На глобальному ринку є ряд фундаментальних факторів (зменшення світового виробництва і запасів пшениці, зростання вартості сировинних ресурсів тощо), що надаватимуть підтримку цінам на пшеницю у світі в цілому і в Україні зокрема. Але це зростання можна компенсувати за рахунок нарощування експорту та на фоні очікуваного збільшення продовольчої пшениці на внутрішньому ринку.

Технічний аналіз з урахуванням фундаментальних факторів і поведінки цінових трендів в основному показує знижувальні тенденції в цінових динаміках і дозволяє прогнозувати середні ціни пропозиції на борошно та середні ціни попиту на продовольчу пшеницю у найближчі кілька місяців: борошно вищого сорту ‒ 6,4 тис. грн./тонна (EXW); борошно першого ґатунку ‒ 6,1 тис. грн./тонна (EXW); пшениця ІІ класу ‒ 4,6 тис. грн./тонна (СРТ підприємство); пшениця ІІІ класу ‒ 4,45 тис. грн./тонна (СРТ підприємство).

Таким чином, при зазначених цінах частка вартості сировини у вартості борошна становитиме 72%, що забезпечить нормальну ефективність роботи борошномельних підприємств і не даватиме підстав для підвищення цін на готову продукцію, наголосили у спілці «Борошномели України».

Отже, скасування державного регулювання цін на продукти харчування не призведе до зростання цін на борошно і саме економічні фактори та ринок будуть формувати ціну.

AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!