Близько 500 тис. га земель під біоенергетичними культурами на 11% забезпечать Україну відновлювальними джерелами енергії
В Україні, за розрахунками вчених Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків, достатньо засадити біоенергетичними культурами близько 500 тис. га, щоб забезпечити країну відновлювальними джерелами енергії на 11%, як передбачено Енергетичною стратегією України.
А щоб досягнути європейського рівня – 20%, потрібно перевести 1 млн га низькопродуктивних земель під вирощування біоенергетичних культур, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Однак для того, щоб на низькопродуктивних землях облаштувати енергетичну ферму, їм потрібно надати правового статусу енергетичних. Натомість нині це важко зробити, бо в законодавчому полі такі ділянки заведено вважати залісненням, тоді як міскантус, світчграс – злакові культури.
Тому, на думку науковців, треба спростити умови для зміни цільового призначення земель і всіляко стимулювати створення енергетичних ферм, господарств і кооперативів.
«Вільних земель, придатних для вирощування енергетичних культур, в Україні близько 8 млн га, – зазначив директор НТЦ «Біоенергія» і завідувач лабораторії технології вирощування та переробляння біоенергетичних культур Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Михайло Гументик. – Для цього підходять низькопродуктивні землі: пагорби, схили, занедбані пасовиська, чагарники тощо, а також землі сільськогосподарського призначення, з яких господарство отримує прибуток не більше як $100/га.
Якщо на цих землях вирощувати енергетичні культури, можна отримувати близько $1 тис./га, перетворивши біомасу на енергію, наголосив він.
Додати коментар