Агрономія

Більшість українських ґрунтів бідні на доступні форми поживних речовин

Більшість українських ґрунтів бідні на доступні форми поживних речовин

Більшість ґрунтів України в природному стані містять доступні форми поживних речовин, особливо фосфор, у недостатній для оптимального живлення рослин кількості.

Про це пише професор кафедри агрохімії і грунтознавства Уманського національного університету садівництва Григорій Господаренко в журналі The Ukrainian Farmer.

До того ж, за його словами, в основне удобрення сільгоспвиробники зазвичай уносять недостатню кількість мінеральних добрив.

«На початку росту рослина живиться фосфором із насінини, якого достатньо для формування всього 30 см кореневої системи у пшениці і 25 см у ячменю. Зазвичай цього не достатньо, щоб знайти першу гранулу фосфорного добрива, внесеного під основний обробіток ґрунту.

Коренева система молодих рослин слабко засвоює фосфор важкорозчинних сполук, а в ґрунтовому розчині орного шару є лише 0,4–0,5 кг/га фосфору, який не весь доступний рослинам.

За низької розчинності фосфорних добрив і значних відстанях між їх гранулами у ґрунті виникає ймовірність позиційної недоступності фосфору рослинами.

Раніше повідомлялося, як визначити дефіцит фосфору в рослин.