Агрономія

Більшість озимих на Львівщині перебувають у задовільному стані

Більшість озимих на Львівщині перебувають у задовільному стані

Обстеження посівів озимих зернових культур на Львівщині показало, що переважна більшість рослин перебувають у задовільному стані. Виявлено незначний розвиток борошнистої роси, септоріозу, кореневих гнилей, збудники цих хвороб збереглися на 1‒5% рослин. Небезпека пошкодження озимих культур залишається на посівах, де тривалий час утримуватиметься застій великої кількості води.

Про це інформують фахівці Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН.

Із підвищенням температури повітря, а зокрема за різкого потепління, можливе збільшення рівня ураження основними хворобами озимих зернових.

Враховуючи зазначене вище, переважати має превентивне внесення фунгіцидів, що забезпечують ефективність за понижених добових температур. Асортимент препаратів має відповідати видовим особливостям патогенів, які, однак, мають бути уточнені в конкретних умовах весни, поля, попередника тощо.

Важливо не запізнитися із строками внесення фунгіцидів, враховувати критичну фазу розвитку хвороби, оскільки жоден із них, захищаючи листкову поверхню рослини від ураження, не здатний відновити вже хворі тканини. Вибір препаратів слід проводити відповідно спектру їхньої фунгіцидної дії. Для захисту посівів від хвороб застосовують один із рекомендованих фунгіцидів, занесених до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Погодні умови, що склалися в лютому, сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. На обстежених площах на 1 га озимих ріпаку, пшениці нараховано від поодиноких нір до 1–2 заселених колоній. У зниженні чисельності мишоподібних гризунів, зокрема полівок, важливу роль відіграє система запобіжних заходів. Небезпека пошкодження озимих культур та багаторічних трав і насаджень зберігатиметься повсюди.

Всі роботи щодо обмеження чисельності шкідливих організмів потрібно проводити, суворо дотримуючись санітарних правил, регламентів застосування препаратів, правил і заходів з охорони праці, та використовувати препарати лише відповідно до «Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Нагадаємо, підвищення температури повітря порушило зимовий спокій озимих.