Агрономія

Бактеріальні добрива допомагають підвищити урожай сочевиці

Бактеріальні добрива допомагають підвищити урожай сочевиці

Як й інші зернобобові культури, сочевиця здатна засвоювати азот із повітря шляхом симбіозу з бульбочковими бактеріями Rhizobium leguminosarum. Тому в день сівби її насіння дуже важливо обробити препаратом бульбочкових бактерій.

Використання таких добрив дає змогу поліпшити умови живлення сочевиці завдяки фіксації атмосферного азоту, підвищити її врожай та збільшити вміст білка в рослині.

Обираючи бактеріальні добрива, слід звернути увагу на те, що для кожної зернобобової культури існує специфічний рід цього виду бактерій, який вступає в симбіотичні відносини лише з певними видами рослин. Тобто якщо це препарат для гороху, то він не буде ефективним на сочевиці, сої або нуті.

За інокуляції насіння активними штамами R. leguminosarum на корінні рослин сочевиці формується до 70 бульбочок, які за сприятливих умов здатні накопичити до 200 кг/га азоту в діючій речовині. Їхня суха маса досягає 1,2-1,6 мг.

Бульбочки на корінні рослин з’являються на 6-7-й день після появи сходів. Потім у них синтезується фермент легемоглобін, який надає рожевого забарвлення вмісту бульбочок, що свідчить про активний симбіотичний процес. Основна маса бульбочок розміщена в шарі ґрунту 8-15 см.

Активність азотфіксації суттєво залежить від умов, які складаються протягом вегетаційного періоду, особливо від вологості ґрунту. За його перезволоження бульбочки можуть загнивати, в результаті чого їхня кількість істотно зменшується.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!