Азотні добрива можуть нашкодити сої
Запорукою високих урожаїв сої є аж ніяк не азотні добрива. Ними можна навіть нашкодити сої, адже бульбочка «переключиться» на азот із добрива й не формуватиме його з повітря.
На цьому наголосив Микола Сучек, канд. с.-г. наук, головний науковий консультант з агрономії компанії Vitagro Partner, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Моя порада: на збіднених ґрунтах вносьте добрива під сою не більше ніж 30 кг — для старту рослин цього достатньо. Далі про азотне добриво забудьте», — зазначив він.
Атмосфера нашої планети насичена азотом. Якщо людина стане на полі й умовно намалює навколо себе коло на лінії плечей, то на неї буде тиснути близько 20 т атмосферного азоту.
Проте доступним для рослин азот стає тільки за симбіотичної азотфіксації: вона відбувається завдяки бульбочковим бактеріям, які симбіотично тісному пов’язані з бобовими культурами. Бульбочкові бактерії живуть на коренях таких культур, як соя та горох. Так, соя з урожайністю 35 ц/га виносить із ґрунту близько 280 кг азоту, але ця потреба на 70% покривається біологічною фіксацією.
«Соя — одна з тих культур, що дає можливість аграрію дуже добре заощадити на азотних добривах», — додав Микола Сучек. І за умов, коли ціни на добрива повзуть угору, буде економічно неправильно не використати подарований природою процес симбіозу рослини з бульбочковими бактеріями.
Додати коментар