Агрономія

«Агропродсервіс» планує несуттєво зменшити норми внесення азотних добрив

внесення КАС

Компанія «Агропродсервіс», що обробляє близько 45 тис. га на Тернопільщині, Івано-Франківщині та Львівщині, планує несуттєво зменшити норми внесення азотних добрив проти минулого року.

Про це розповів головний агроном підприємства Роман Віннічук  інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Якщо раніше під пшеницю давали 180 кг/га азоту в д. р., то тепер вносять 155 кг/га. Форми добрив не міняли – працюють КАС, карбамідом, аміачною селітрою, адже кожен тип добрив займає свою нішу в фізіологічних процесах рослини.

У перше підживлення озимої пшениці вносять карбамід + селітру, в друге – КАС. На ріпаках намагаються карбамід і селітру внести одночасно.

«Тут зважаємо на економіку: оскільки під ріпак запланували 450 кг/га аміачної селітри у фізичній вазі, то в перерахунку на д. р. карбамід був дешевший, але на ріпак потрібен і швидкий азот, відтак вирішили внести 200 кг/га карбаміду у фізичній вазі та 180 кг/га аміачної селітри у фізичній вазі. Також під ріпак внесли сірковмісне добриво сульфат магнію у нормі 120 кг/га у фізичній вазі», – зазначив Роман Віннічук.

Раніше в «Агропродсервісі» розповіли, які сорти озимих дають високі врожаї та поділилися ефективною технологією вирощування пшениці.