Агрономія

Агроном розповів про дієвий екологічний захист посівів від мишей за no-till

Агроном розповів про дієвий екологічний захист посівів від мишей за no-till

У ТОВ «Агросвіт ТД» на Одещині за майже 10 років застосування біологічних препаратів у боротьбі з мишами переконалися в їх високій ефективності, пише журнал The Ukrainian Farmer. У господарстві практикують no-till, тож ці гризуни становлять велику проблему для посівів

«У нашій зоні розповсюджена курганчикова миша, – розповідає агроном господарства Ігор Нежур. – Восени вона збирає великі запаси корму на зиму і споруджує над ними земляні курганці, навколо яких на площі 10–15 м² виїдає все. На площі 1 га може бути 20–25 курганців, тобто 35–40% посівів може бути знищено. Якщо брати за середню врожайність пшениці 6 т/га, то 2 т ми втрачаємо. Раз на 4–5 років мишей розводиться дуже багато. Зокрма, таким видався минулий рік – миші навіть підіймалися по стеблу і обгризали колос. У результаті збирати фермерам було нічого. Робили мишоловки, але це не допомагало».

Відтак, цього року агроном вирішив провести комбінований захист: у липні після збирання зернових застосовував хімічний спосіб, а після похолодання ефективний Бактеронцид гель.

«Цим біологічним препаратом ми користуємося вже четвертий рік і задоволені його дією», – зауважив фахівець.

Біологічний родентицид для боротьби з мишоподібними гризунами на основі живих клітин бактерії Salmonella enteritidis var. Issatschenko (бактерії Ісаченка) з додаванням антикоагулянта ефективно знищує мишоподібних гризунів (щурів, мишей тощо).

Для цього Бактеронцид гель потрібно перемішати з приманкою (можна використовувати будь-яке зерно, соняшник, кукурудзу тощо), додавши для кращого ефекту соняшникову олію. Специфічні сальмонели, що містяться всередині й на поверхні приманки, спричиняють мишачий тиф, який передається від хворих особин здоровим різними способами.

Шкідники стають слабкими, мало їдять і протягом 7–10 днів гинуть. Важливо, що біологічний родентицид екологічно безпечний.

Нагадаємо, цього року оброблені від мишовидних гризунів площі перевищують минулорічні.