Агрономія

Agromino у 2021 році випробує нову технологію для збереження ґрунтової вологи

В агрохолдингу Agromino перейшли на іншу систему обробітку ґрунту: від оранки на глибоке розпушення. Це пов’язано зі змінами клімату та дефіцитом вологи в ґрунті.

Про це AgroTimes повідомив Олексій Шавшин, головний агроном південного, центрального і західного кластерів компанії Agromino.

Також на 300 га почали випробовувати технологію strip-till: з осені нарізали борозни, внесли добрива для пришвидшення мінералізації. Навесні планують закрити вологу й посіяти кукурудзу й соняшник.

«Загалом, зменшили кількість операцій на полі до мінімуму, – додав пан Олексій. – Наприклад, після соняшнику вже не дискуємо, зате використовуємо сівалки, які готують ґрунт під сівбу. Ми запускаємо робочі котки, подрібнюємо пожнивні рештки соняшнику і сіємо».

Під ріпак проводять або ті самі операції, або дискують один раз.

У 2021 році компанія має намір спробувати нову технологію: закриють вологу боронами після збирання пшениці, а також розподілять солому по поверхні й сіятимуть без внесення добрив.

Також на всіх полях холдингу зірвали плужну та підплужну підошви для максимального нагромадження та збереження ґрунтової вологи. Торік провели глибоке розпушування на глибину від 38 до 50 см. Для ефективності проведення операції придбали тонометри й попередньо визначили глибину розташування ущільнення на всіх полях. Після глибокої оранки на глибину 40 см зірвали два горизонти ущільнення.

Нагадаємо, для збереження ґрунтової вологи господарство на Херсонщині щороку 18-20% площ відводить пари. А польський фермер для збереження ґрунтової вологи вирощував сою в міжряддях кукурудзи. Як повідомлялося, Agromino замінить гранульовані мінеральні добрива на рідкі.