Агрономія

Аграрії: завчасна закупівля насіння та ЗЗР допомогла уникнути дефіциту під час посівної

Кваліфікована експертиза високотехнологічних компаній, доступ до якісних засобів захисту рослин та насіння та безперебійних поставок значно підтримує агровиробників у нестабільних умовах господарювання в період надзвичайного стану в Україні.

Про це у коментарі AgroTimes розповіли опитані агровиробники з різних регіонів України.

«Ми займаємося переважно овочівництвом. Якщо бачимо проблему по рослинам, звертаємося до компанії «Сингента». Вони роблять безкоштовний аналіз. У будь-який час можна подзвонити на гарячу лінію, де компетентні менеджери дадуть відповідь на питання по препаратах», – розповідає головний агроном ТОВ «Вільний Посад» (Дніпропетровська область) Микола Скамарохов. 

Окрім оперативності, це – доступ до високоякісних ЗЗР та програм, що допомагають ефективно організувати виробничу діяльність. 

«За програмою використання ваучерів ми закуповуємо низку препаратів, а потім отримуємо часткове повернення коштів. Задоволені на 10 балів із 10», – розповідає головний агроном про одну із програм компанії «Сингента». 

Серед переваг співпраці з високотехнологічними постачальниками аграрії відзначають прогнозованість, максимально надійні поставки та можливість оплати зерном в рахунок придбання насіння та ЗЗР на наступний сезон.

Учасники ринку діляться, що у період проведення весняної посівної 2022 року завчасна закупівля ресурсів допомогла практично не відчути дефіциту.

«На весняну посівну ми були забезпечені насінням стовідсотково. Спостерігалися деякі затримки з постачання засобів захисту рослин, але ми знайшли альтернативу», – говорить агроном ПП АФ «Славутич» (Дніпропетровська область, 5800 га) Юрій Ганоченко.

Директор ПП АФ «Спрінт К» (Київська область, 4300 га) Юрій Олійник також зазначає, що нестачі у його господарстві не відчули. «Дефіциту у нас не було, все закупили ще до Нового року. Як правило, у цей період закуповуємо левову долю (90%) насіння і ЗЗР на наступний рік», – додає він.

Деяку нестачу ресурсів на агроринку відмітив Микола Скамарохов. Зараз, ділиться він, все вирівнялося.

Скамарохов розповідає, що насіння та ЗЗР намагаються закуповувати якомога раніше. 

«Продукція «Сингента», яка потрібна для польових робіт, уже зараз вся в наявності», – ділиться він. 

Складним питанням лишається планування осінньої посівної, адже незрозуміло, як складеться ситуація на ринку. Доки експорт через порти лишається заблокованим, ліквідності в зерновому сегменті практично немає, попиту – теж, а ціни – критично низькі. 

«Якщо ціна на зернові культури підніметься, то будем сіяти як зазвичай», – говорить головний агроном господарства «Вільний Посад».

Чи будуть скорочувати посіви під озимими в агрофірмі «Славутич» також не готові прогнозувати. Все залежатиме від розвитку ситуації та кон’юнктури на ринку зерна.

Водночас аграрії продовжують запасатися ресурсами під подальше вирощування врожаю та роботу з надійними постачальниками.