Агрономія

Аграрій назвав переваги сумішей сидератів

Аграрій назвав переваги сумішей сидератів

У сумішах сидератів кожна культура виконує свою функцію. Безсумнівно, усі вони можуть вивільняти поживні елементи, переводити недоступні елементи в доступну для рослин форму, виконуючи таким чином свої основні функції. Проте, наприклад, льон у сумішах є хорошою мікоризоутворювальною культурою, яка накопичує достатню кількість мікоризи, що покращує розвиток наступної культури, наприклад, кукурудзи. А цукрова суданка окрім прекрасного дренування й накопичення органіки має високий уміст цукрів, які своєю чергою живлять мікробіоту.

Про це розповів нерівник ТОВ «Харківське насіння» Віктор Філатов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Фацелія та бобові сприяють накопиченню азоту. До того ж своїми кореневими вивільненнями вони вивільняють велику кількість фосфору. Тобто кожна культура має свою місію.

«До того ж є поняття агрофітоцинозу, а будь-який циноз любить видову різноманітність. Наявність кількох культур (у сумішах сидератів їх зазвичай 5-7) приваблює хижаків і паразитів, які є в наших цинозах. Однак надалі це знижує навантаження для основних культур по шкідниках. Так само по гербіцидах. У багатьох господарствах посіяли пшеницю, зібрали її, а коли поле пустує, вони змушені вибивати падалицю. Сидерати ж здатні подавити падалицю та бур’яни, які є в полях у липні-жовтні, що сприяє суттєвій економії витрат на гербіциди, адже вже немає потреби в обробці гліфосатом після збирання»,

– зазначив Віктор Філатов.

Нагадаємо, за 15 років застосування сидератів у ТОВ «Харківське насіння» кількість органічної речовини в ґрунті зросла вдвічі.