Агрономія

Спекотне літо сприятиме розвитку летючої сажки кукурудзи

Спекотне літо сприятиме розвитку летючої сажки кукурудзи

У 2017 році летюча сажка виявлена на 8,65% обстежених площ посівів кукурудзи. Перші ознаки хвороби стали з’являтися у фазу цвітіння рослин.

Найбільше поширення хвороби було в Полтавській (на 100% площ), Сумській (22,9), Донецькій (19,8), Кіровоградській (17) та Хмельницькій (10%) областях.

Менш поширеною хвороба (0,6-4% площ) була в Тернопільській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Закарпатській областях, а також у Київській, Житомирській і Черкаській, Дніпропетровській, Луганській, Харківській областях.

У 2018 році поширення і розвиток летючої сажки буде інтенсивно зростати за умов теплої весни, підвищеної температури й помірної вологості ґрунту в період проростання насіння, а також посушливого спекотного літа в період вегетації рослин.

Також розвиток хвороби відбуватиметься на полях повторних посівів культури, де в ґрунті інфекційне навантаження на рослину зросло в десятки разів, за сівби непротруєним насінням, одержаним з тогорічних уражених ділянок, на полях зі значним ущільненням ґрунту та на полях пізніх строків сівби.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!