Землю для органічного виробництво та виноградарства пропонуватимуть на спеціалізованих аукціонах
Мінагрополітики та Держгеокадастр розробляють механізм підтримки виноградарства і стимулювання виробництва органічної продукції шляхом проведення спеціалізованих земельних аукціонів.
Передбачається, що на серії спецаукціонів учасникам ринку будуть запропоновані земельні ділянки для виробництва органічної продукції та вирощування винограду за пільговими орендними ставками.
Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.
Пільги вступатимуть у дію тільки після початку фактичної реалізації інвестпроекту – закладання насаджень, початку процесу сертифікації, тобто підтверджених і фіксованих намірів.
У разі недотримання визначених аукціонних умов орендні ставки будуть повернуті до ринкового значення, на рівні середнього показника у відповідному районі.
Управління Держгеокадастру в областях уже розпочали аудит земельних ділянок сільгосппризначення державної форми власності, придатних для цих цілей. Зважаючи на вимоги до виробництва органічної продукції, кількість таких земель обмежена.
У свою чергу для виноградарства можуть бути використані землі лише в окремих районах Закарпатської, Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
За словами Максима Мартинюка, першого заступника міністра агрополітики, в першу чергу землі для органічного виробництва знаходитимуться із земель запасу – перелогів, що не були у використанні тривалий час, щоб скоротити інвестору період отримання сертифікату відповідності.
Якщо ж перші спецаукціони продемонструють високий попит на земельні ділянки, практика їх проведення може бути розширена.
Довідка
В Україні для виробництва органічної продукції використовується всього 1% орних земель. Для порівняння: в Німеччині цей показник становить 5-6%. В Україні налічується понад 200 виробників органічної продукції. В середньому вони оперують земельними ділянками площею до 2 га.
Додати коментар