Агромаркет

Землевпорядники користуватимуться найдосконалішою системою координат в Україні

Землевпорядники користуватимуться найдосконалішою системою координат в Україні

В Україні затверджено обов’язковість застосування Державної геодезичної референційної системи координат УСК-2000 при здійсненні всіх видів робіт з землеустрою.

23 грудня 2016 року набув чинності відповідний наказ Мінагрополітики «Про затвердження Порядку використання Державної геодезичної референцної системи координат УСК-2000 при здійсненні робіт із землеустрою» № 509 від 2 грудня 2016 року.

«Реформа, яка навряд чи вразить пересічних громадян, однак для галузі земельних відносин – прорив, співставний з появою Інтернет або 3G у комунікаціях», – написав про це на своїй Фейсбук-сторінці  перший заступник міністра агропромислової політики та продовольства Максим Мартинюк.

Він нагадав, що УСК-2000 була розроблена ще в 2007 році, та є найдосконалішою системою координат в Україні, проте землевпорядниками вона не застосовувалася. Роботи із землеустрою продовжували здійснювати в різних системах координат, переважно в СК- 63 – системі координат повоєнного часу, яка в свою чергу є похідною від ще більш давньої системи СК-42.

«Там, де УСК-2000 дозволяє домогтися сантиметрової точності, СК-63 у масштабах країни генерувала спотворення на декілька метрів. Частково з її застосуванням пов’язана низка помилок в Державному земельному кадастрі», – підкреслив Максим Мартинюк.

УСК-2000 синхронізована з сучасними загальносвітовими та європейськими системами координат та може інтегруватись в європейський інформаційний простір, наголосив перший заступник міністра.

«На локальному рівні уніфікація системи координат подачі проектів із землеустрою дозволить виключити зловживання з боку чиновників, що могли виникати при необхідності трансформування даних з однієї системи в іншу», – зазначив Максим Мартинюк.

Через супротив та перешкоди, які гальмували процес, мало хто вірив, що УСК-2000 буде впроваджено в галузі земельних відносин, додав він. «Натомість цей процес нарешті завершено і геодезичне та картографічне забезпечення України може бути модифіковано в сучасний вигляд. Вітаю в XXI сторіччі», – написав Максим Мартинюк.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!