Агромаркет

Збільшити поголів’я молочних корів до 2,76 млн голів до 2025 року, – Стратегія ровитку

Збільшити поголів’я молочних корів до 2,76 млн голів до 2025 року,  – Стратегія ровитку

Стратегія розвитку сільськогосподарського виробництва в Україні на період до 2025 року передбачає підвищення продуктивності тварин, зокрема, середнього надою на корову до рівня близько 6 тис. кг, а в сільськогосподарських підприємствах – до 7-7,5 тис. кг молока.

На цьому наголосив президент Національної академії аграрних наук (НААН) Ярослав Гадзало.

Поголів’я молочних корів за цей термін потрібно довести до 2,76 млн голів. Досягти цих показників планується за рахунок власного відтворення, закупівлі телиць у населення та імпорту високопродуктивних нетелей.

«Ми працюємо над тим, аби налагодити співпрацю дослідних господарств академії з усіма учасниками ланцюгу виробник – переробник – споживач, – зазначив Ярослав Гадзало. – Науково-дослідні установи зі своїми експериментальними базами можуть стати осередками сучасного менеджменту у тваринництві, надавати технологічні послуги і селекційний матеріал, проводити навчання з відтворення, годівлі, утримання худоби та оцінки якості продукції».

Він нагадав, що майже за 30 років поголів’я корів в Україні скоротилося вчетверо, свиней – у 2,9 раза, овець і кіз – більше ніж ушестеро.

Левова частка виробництва продукції тваринництва наразі припадає на господарства населення. Тут виробляють 70% від загального обсягу молока, утримують 49% поголів’я свиней і 74% поголів’я овець.

«Такий стан галузі зумовлює недостатній рівень виробництва продукції на душу населення, а також надто високу частку м’яса птиці у його загальній структурі», – додав президент НААН.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!