Агромаркет

Запущено проект, який за 4 роки покращить стан лісостепу в Україні

Запущено проект, який за 4 роки покращить стан лісостепу в Україні

В Україні розпочалася реалізація проекту, який має сприятливо вплинути на лісостепову зону України.

Проектом передбачається вдосконалення законодавчої та інституційної структури та створення демонстраційних ділянок площею 33 тис. га, що сприятиме більш сталому управлінню природними ресурсами лісостепових зон України.

Відповідну угоду підписано між ФАО і Міністерством екології та природних ресурсів України. Фінансування проекту частково здійснюєватиме Глобальний екологічний фонд (ГЕФ), повідомили у ФАО.

Вартість проекту – $12 млн, він розрахований на чотири роки.

В Україні переважають землі сільськогосподарського призначення (близько 70% всієї площі земель в країні). На другому місці – ліси (16%). І сільськогосподарські, і лісові угіддя деградовані, виснажені або забруднені.

«У сільському господарстві зайнято 15% населення країни. Проект розроблений таким чином, що в кінцевому підсумку саме ці люди отримають найбільшу вигоду від покращення стану сільськогосподарських земель і лісів», – зауважила спеціалист ФАО з координації з ГЕФ у Європі й Центральній Азії Анастасія Ідрисова.

Реалізація заходів в рамках проекту почнеться з важливого етапу вдосконалення законодавчої та інституційної системи з метою забезпечення сталого управління.

Іншою складовою проекту стане відновлення продуктивності та стійкості виробничих ландшафтів. На 29,4 тис. га впроваджуватимуться і застосовуватимуться методи сталого землекористування.

Ресурсозберігаючі методи ведення сільського господарства застосовуватимуться переважно для зернових і олійних культур, в той час як для вирощування картоплі, овочів і фруктів – органічне землеробство.

До 2025 року близько 90,8 тис. га лісових угідь для виробництва деревини використовуватимуться раціонально, що зменшить проблему ерозії ґрунтів. Для забезпечення кращого уловлювання двоокису вуглецю ґрунтом на сільгоспземлях висадять широколисті породи дерев.

Також будуть розроблені керівні принципи для вітрозахисних смуг – напрямок робіт, який сьогодні не регламентований і не отримує належної уваги.

У лісостеповій зоні організують демонстраційні ділянки площею 3,6 тис. га, що забезпечать надання широкого спектра екосистемних послуг, пов’язаних з контролем водних ресурсів, комах-шкідників і хвороб.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!