Агромаркет

Запропоновано новий метод боротьби із нодулярним дерматитом ВРХ

Запропоновано новий метод боротьби із нодулярним дерматитом ВРХ

Згідно з проектом Інструкції щодо профілактики та боротьби проти нодулярного дерматиту (заразного вузликового дерматиту), до хворих та інфікованих тварин застосовують стемпінг-аут. Цей метод передбачає забій усіх хворих і підозрілих у зараженні тварин, утилізації та знищенні їх трупів, очищенні та деконтамінації господарств.

Але при використанні класичного стемпінг-ауту Україна ризикує взагалі залишитися без ВРХ та молока, наголошує ветеринарний лікар Асоціації виробників молока (АВМ) Ігор Присяжнюк.

«Повноцінний стемпінг-аут застосовують у ЄС. Але там компенсують вартість знищеного поголів’я, а Україна навряд чи буде це робити, ‒  зазначив він. ‒ У нас ще за свиней не розрахувалися, яких знищували два роки тому під час спалахів АЧС».

Враховуючи це, АВМ пропонує застосувати менш радикальну модель боротьби із нодулярним дерматитом ВРХ , яка була успішно застосована в Ізраїлі.

Вона не передбачає масового знищення стада ВРХ, натомість ‒ використання модифікованого стемпінг-ауту, при якому знищують лише клінічно хворих тварин, а решта ВРХ в епізоотичному осередку вакцинують.

Метод модифікованого стемпінг-ауту дасть змогу зберегти поголів’я ВРХ України, тому що інфікування при цьому захворюванні не 100%.

Ветеринари АВМ наполягали на тому, аби Держпродспоживслужба уже визначилася із основною маркою вакцини для України, врахувавши досвід європейських країн.

Представники Держпродспоживслужби, АВМ, організації ФAO та науковців обговорили Інструкцію по нодулярному дерматиту ВРХ. Вони дійшли до наступних висновків щодо профілактики та боротьби з цим захвоюванням.

1. Створити буферні зони на кордонах України із державами, в яких реєстрували спалахи нодулярного дерматиту ВРХ. Вони мають складати не менше 100 км. У буферних зонах необхідно здійснити поголівну вакцинацію проти цього захворювання. Такі ж роботи потрібно виконати і на межі із непідконтрольними територіями сходу України та тимчасово окупованим Кримом.

2. Не зазначати межі епізоотичних осередків. Осередком може бути як господарство, так і цілий населений пункт, у залежності від того, де відбувся спалах нодулярного дерматиту ВРХ.

3. Знищувати лише клінічно хворих тварин, решту – вакцинувати та обробляти репевентами.  

4. Скоротити карантин в епізоотичному осередку з 35 до 28 днів, як це роблять в балканських країнах.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!