Агромаркет

Запорізькі аграрії відправили постраждалим від посухи колегам з Одещини понад 300 тонн насіння в якості безповоротної допомоги

Активісти Запорізьких осередків ГО «Аграрний союз України» та Асоціації фермерів України надали постраждалим від аномальної посухи фермерам із півдня та заходу Одеської області безповоротну допомогу у вигляді понад 300 тонн насіння сільгоспкультур на суму майже 2,5 млн грн.

Про це AgroTimes розповів голова ГО «Аграрний союз Запорізької області», директор ТОВ АФ «Ольвія» Анатолій Тиховод.

За його словами, до акції долучилися також аграрії Київської, Донецької, Херсонської, Хмельницької, Тернопільської, Дніпропетровської, Харківської, Віницької, Чернігівської, Сумської, Черкаської, Кіровоградської областей, тож загальний обсяг допомоги становить близько 600 тонн насіння озимих.

«Ми розпочали цю акцію ще навесні, коли стало зрозуміло, що на півдні і заході Одеської області загинули всі озимі. Коли наприкінці травня пройшли дощі, наше господарство надало першу допомогу – це було насіння соняшнику. Колеги, які нас підтримали, також відправили хто просо, хто соняшник. Навіть один одноосібник відправив три посівні одиниці соняшнику. Втім, через відсутність запасів вологи ярі теж не дали врожаю», – зазначив Анатолій Тиховод.

Він також розповів, що після чергової загибелі посівів на Одещині Аграрний союз зібрався на виїзну нараду, де активісти вирішили не припиняти акцію. Таким чином члени АСУ Запорізької області у вигляді безповоротної допомоги надали до 300 тонн насіння, ще близько 50 тонн – члени Асоціації фермерів.

«Деякі аграрії з тих, хто згодився допомогти, самі доправляли вантажі на Одещину, але в більшості випадків одесити самі забирали насіння», – розповів аграрій.

Важливо, що логістику слід було організувати офіційно, тож діяли за кількома процедурами: або завозили в одне господарство автомобільну норму, або проплачували насіннєве господарство, в якому постраждалі офіційно отримували допомогу.

«На жаль, отримане насіння озимих культур аграріям Одещини знову довелося сіяти в суху землю, і дощів на Бессарабії досі не було, – зауважив Анатолій Тиховод. – Втім, терміни посівної ще не сплили, сіяти можна до кінця жовтня, тому акція триває. Ініціативу можуть підтримати всі охочі, адже ніхто ще не збіднів, віддаючи».