Агромаркет

Закон «Про молоко» далекий від вимог ЄС та СОТ ‒ експерт

Закон «Про молоко» далекий від вимог ЄС та СОТ ‒ експерт

Виконавчий директор Молочного комітету ЄБА Оксана Давидович озвучила позицію комітету з приводу Закону «Про молоко та молочні продукти».

«Загалом, позиція Молочного комітету відповідає висловленій Спілкою молочних підприємств. На нашу думку, цей Закон у теперішньому його вигляді  – це рудимент, пережиток радянської системи», ‒- зазначила Оксана Давидович.

Також, вона відмітила той факт, що на сьогодні даний закон став інструментом маніпуляцій та зловживань перед виборами – коли депутати намагаються зареєструвати зміни до нього і зафіксувати мінімальну закупівельну ціну на молоко, прикриваючись підтримкою селян.

«Цей закон не відповідає вимогам ЄС та СОТ”, – підкреслила Оксана Давидович і навела кілька прикладів регламентів та директив ЄС, якими регулюється виробництво і продаж молочної продукції в країнах Європи:

– Регламент Комісії (ЄС) № 445/2007 від 23 квітня 2007 року, що встановлює певні детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) № 2991/94, що встановлює вимоги до пастоподібних жирів, та Регламенту Ради (ЄЕС) № 1898/87 про захист позначень, що застосовуються при реалізації молока та молочних продуктів (кодифікована версія)

– Директива Ради № 2001/114/ЄС від 20 грудня 2001 року про часткове або повністю зневоднене консервоване молоко, призначене для споживання в їжу

– Регламент Комісії (ЄС) № 273/2008 від 5 березня 2008 року, що встановлює детальні правила застосування Регламенту Ради (ЄС) № 1255/1999 стосовно методів аналізу та оцінки якості молока та молочних продуктів.

Прокоментувала Оксана Давидович і намір внести поняття «молоковмісні продукти», яке, на думку Молочного комітету, вводити не потрібно. Аргументи для цієї точки зору наступні.

«По-перше, у законодавстві ЄС немає поняття «молоковмісний продукт». Є тільки молочний продукт та немолочний продукт.

По-друге, на сьогодні держава не може навести порядок із фальсифікатом (тобто продукти, в яких використовується рослинна олія, а про це не декларується), то що тоді буде, якщо ми введемо ще одну категорію «молоковмісні продукти»? Хто буде контролювати це все і, зокрема, допустимий відсоток вмісту рослинних жирів?

По-третє, тим законопроектом, що існує сьогодні, пропонується ввести поняття молоковмісний продукт і розмежувати на полицях молочні та молоковмісні продукти».

Але тільки великі торговельні мережі зможуть потенційно дозволити таке розмежування, а всі інші точки продажу (магазини) цього робити не будуть, і таким чином саме поняття «молоковмісний продукт» буде узаконене і є величезний ризик (навіть ймовірність) того, що і молочні, і молоковмісні продукти будуть розташовуватись на одних і тих полицях у більшості продаж, тим самим збільшуючи введення в оману споживача.

AgroNews

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!