З квітня виробники овочів, ягід та органічної продукції можуть використовувати аграрні розписки
Аграрні розписки як механізм фінансування також можуть використовувати виробники ягід, овочів, органічної продукції, повідомив керівник проекту IFC «Аграрні розписки в Україні» Олексій Омеляненко.
«Закон про аграрні розписки дає можливість їх використання як інструменту фінансування для вирощування та виробництва ягід, фруктів, овочів та органічної продукції», – сказав він.
Аграрні розписки нині активно використовуються під час кредитування виробництва польових культур, але, за словами Олексія Омеляненка, виробники ягід, фруктів та овочів тепер також можуть отримати фінансування під аграрну розписку, заставою якої є майбутній урожай цих культур.
«Переважно в аграрних розписках можуть бути зацікавлені переробники овочів, фруктів, ягід, які надають фінансування або товарне кредитування з метою отримання продукції для переробки», – зазначив експерт.
Він уточнив, що нині фахівці проекту активно працюють над адаптацією використання аграрних розписок для фінансування виробництва продукції тваринництва.
Довідка
Проект «Аграрні розписки в Україні» впроваджується Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC), членом групи Світового банку, в партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією. Сьогодні в Україні з аграрними розписками працюють вісім областей: Полтавська, Черкаська, Вінницька, Харківська, Хмельницька, Тернопільська, Миколаївська та Сумська.
Станом на 6 квітня в реєстрі зареєстровано 100 аграрних розписок, 52 із них уже закрито. Загальний обсяг фінансування за ними становив близько 845 млн грн.
Додати коментар