Агромаркет

ЄС є перспективним ринком для української насінневої продукції

Перспективним ринком для виробленої в Україні насіннєвої продукції є країни ЄС.

Про це під час конференції  «Online Seed Forum – 2021»  з доповіддю на тему «Перспективи розвитку насіннєвої галузі України на тлі нових можливостей на європейському ринку. Формування та підтримка міжнародного іміджу українського насіння» зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка.

«Наразі в Україні активно ведеться селекція нових сортів з урахуванням природно-кліматичних умов та з застосуванням сучасних технологій. Разом з тим, ми працюємо над збільшенням частки насіння у зовнішній торгівлі – Україна постійно розширює участь в рамках Насіннєвих схем Організації економічного співробітництва та розвитку», – зазначив він.

Урядовець додав, що перспективним ринком для виробленої в Україні насіннєвої продукції є країни ЄС. На сьогодні проведено роботу в напрямку розширення експорту насіння та інтеграції в Європейську маркетингову мережу насіння. Крім того, Україну внесено до переліку країн – не членів ЄС, які мають право експорту на європейський ринок насіння зернових культур.

Також в рамках реалізації Плану заходів з виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС Мінекономіки здійснює гармонізацію законодавства до стандартів ЄС в галузі насінництва. На сьогодні більшість норм адаптовані до європейського законодавства, зокрема питання виробництва, сертифікації насіння та маркування. Крім того, адаптовано норми щодо визначення сортових і посівних якостей насіння зернових, олійних культур та картоплі.

В рамках форуму головними питаннями для обговорення були експорт насіння з України до Європи, особливості погодно-кліматичних умов в розвитку насіннєвої галузі, зміни в політиці виробництва насіння компаній-виробників, особливості посівної кампанії 2021 року, прогноз виробництва основних сільгоспкультур у 2021 році в Україні та глобальні тренди аграрних ринків.

З початку року селекція нових сортів, з якого 56,46 тис. тонн – вироблено в Україні.

Нагадаємо, «митний безвіз» із ЄС запрацює з 2021 року.