Агромаркет

ЄС встановлює заборонні мита на агропродукцію, імпортовану з рф та білорусі

ЄС встановлює заборонні мита на агропродукцію, імпортовану з рф та білорусі

Сьогодні Рада Європи ухвалила постанову, яка спрямована на стягнення заборонних мит на зернові продукти, імпортовані з росії та білорусі. Постановою підвищуються мита на зернові, олійні культури та продукти з них з росії та білорусі до рівня, який фактично призупинить імпорт цих продуктів.

Про це йдеться на офіційному сайті Ради ЄС.
Нові тарифи, встановлені сьогодні, спрямовані на те, щоб практично припинити імпорт зерна з росії та білорусі до ЄС. Таким чином, ці заходи запобігатимуть дестабілізації зернового ринку ЄС, зупинять російський експорт незаконно привласненого зерна, виробленого на території України, і не дозволять росії використовувати доходи від експорту до ЄС для фінансування своєї агресивної війни проти України.

«Постанова підвищує імпортні тарифи на зернові, олійні та похідні продукти, а також на гранули з бурякового жому та сушений горох з російської федерації, а також з республіки білорусь, за які наразі імпортери не сплачують або сплачують низькі мита. Крім того, ці товари будуть позбавлені доступу до тарифних квот Союзу. Ці заходи стосуються товарів, що походять з російської федерації чи республіки білорусь до ЄС, або експортуються прямо чи опосередковано з них. Вони не вплинуть на транзит через ЄС з обох країн до інших третіх країн», – зазначив міністр фінансів Бельгії Вінсент Ван Петегем.

Заходи набудуть чинності 1 липня 2024 року після публікації в в Офіційному журналі ЄС.

Раніше ЄС остаточно схвалив «торговельний безвіз» для України.