Агромаркет

Які юридичні обмеження існують у будівництві споруд сільгосппризначення

Фермер має право побудувати на земельній ділянці, що є в його власності або користуванні, виробничу інфраструктуру в межах зазначених підрозділів Класифікації видів цільового призначення земель.

Єдине обмеження стосується тільки функціонального призначення будівлі для безпосереднього її використання для сільськогосподарських виробничих потреб.

Про це AgroTimes повідомив юрист підприємства «Агроекологія» Олександр Остапущенко.

«Логіка такого обмеження міститься у ст. 23 ЗКУ: землі, придатні для потреб сільського господарства, повинні надаватися насамперед для сільськогосподарського використання», – уточнив він.

Водночас є помилковою і суперечить закону вимога змінювати цільове призначення земельної ділянки в межах кодів Класифікації видів, які починаються з цифр 01 у разі будівництва на ній об’єктів нежитлової нерухомості для ведення сільгоспвиробництва.

Просте пояснення такому твердженню ґрунтується на тому, що навіть після будівництва фермер використовуватиме земельну ділянку саме для сільгоспвиробництва.

«Звичайно, трішки змінюється функціональне призначення, проте цільове є незмінним», – коментує Олександр Остапущенко.

Отже, фермеру не треба вносити зміни до технічної документації на землю або виготовляти проєкт землеустрою. Законне користування земельною ділянкою з кодом Класифікації видів, який починається з цифр 01, є достатньою передумовою для реалізації фермером будівельного проєкту з розвитку виробничої інфраструктури.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!