Як змінився портрет платника податку в аграрному секторі
Протягом 2018 року звітність про сплату податків подали 40,2 тис. аграрних господарств різних категорій, що на 23% більше, ніж у 2017-му.
Про це повідомляють аналітики Української аграрної конфедерації.
З них 28,8 тис. підприємств з площею до 200 га (за класифікацією УАК – малі та мікро підприємва), 10,8 тис. – з площею від 200 до 10 000 га (середні підприємства) та 635 – з площею понад 10 000 (агрохолдинги або великі підприємства).
Як зазначають експерти, відбулося зростання розміру оподаткованих земельних угідь і, як наслідок, середніх розмірів земельних площ у малих та середніх підприємств за рахунок «подрібнення» великих.
«Тобто один великий агрохолдинг може складатися з групи юридичних осіб, які відокремлено подають звітність до органів державної фіскальної служби», – ідеться в повідомленні.
Ще однією причиною зменшення розміру угідь може бути зміна діяльності підприємства. Адже, відповідно до українського законодавства сільськогосподарськими підприємствами є лише ті, в яких 75% товаровиробництва (валової продукції) становить сільськогосподарська продукція.
Натомість агрохолдинги – це вертикально–інтегровані структури, значна частина діяльності яких припадає на промислове виробництво продукції.
Додати коментар