Агромаркет

Як збільшиться податкова складова після збільшення акцизів на пальне

Як збільшиться податкова складова після збільшення акцизів на пальне

У разі ухвалення Верховною Радою законопроєкту щодо збільшення акцизів на пальне, з 1 липня 2024 року планується запровадження першого етапу підвищення.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив керівник Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

За його словами, підвищення акцизів на першому етапі у перерахунку збільшує податкову складову у бензині на 1,5 грн/л, дизпальному – на 2 грн/л, а на скрапленому газі – 5,5 грн/л.

«Ціна на пальне складається з декількох складових. Податкова складова значна, але не найбільша. Основна – це закупівельна вартість, читай, світова ціна. Наприклад, якщо б закон стартував сьогодні, то по дизпальному взагалі б ніхто не побачив змін, бо тут ціна падає через гарну зовнішню кон’юнктуру.

Гадаю, не було б особливо помітних змін й по бензину. А от підвищення на автогаз дійсно не уникнути, бо «проковтнути» 5,5 грн/л важко», – зауважив Сергій Куюн.

Він уточнив, що все буде залежати від ринкової ситуації на момент запровадження нових акцизів. «Якщо ринок падатиме, по бензину й ДП минеться непомітно. Якщо зростатиме, відчуємо. Але, за березень-квітень пальне подорожчало на 5 грн/л без будь-яких акцизів, у травні дизель вже скинув пару гривень. Тобто це буденні коливання, які багато хто навіть не помічає. Інша історія з LPG», – зазначив фахівець.

Сергій Куюн нагадав, що скраплений газ майже 15 років користувався «акцизною» пільгою. Утворився «паливний» офшор, з бензину люди почали переходити на газ, позбавляючи бюджет величезного обсягу податків. Як у будь-якої пільгової програми, у цієї теж мав бути кінець, саме це і відбувається.

«Попри вирівнювання акцизу з бензином скраплений газ й надалі гарантуватиме економію споживачам. Сьогодні ціна на нього складає 47% від бензину, а буде складати 55-57%», – додав він.

Нагадаємо, в Раді зареєстровано законопроєкт щодо підвищення акцизів на пальне.