Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Вітчизняним аграріям слід враховувати нові вимоги законодавства ЄС при плануванні обробки полів, - думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Щоб запобігти зменшенню обсягів поставок українського збіжжя до країн ЄС, вітчизняним сільгосптоваровиробникам слід враховувати нові вимоги європейського законодавства при плануванні обробки полів, а також місць зберігання сільгосппродукції.

Про це повідомив науковий співробітник відділу ціноутворення та аграрного ринку ННЦ «Інститут аграрної економіки»  Артем Педорченко.

Так, за результатами проведеного науковцями Інституту аграрної економіки опитування, компанії-експортери українських зернових і олійних культур не будуть закуповувати продукцію рослинництва врожаю 2020 року, що містить залишки хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу. Це пов’язано зі змінами законодавства Європейського Союзу щодо заборони використання інсектицидів зі згаданими діючими речовинами, що  набули чинності у лютому 2020 року.

За словами науковця, в Україні препарати з умістом цих речовин активно використовуються як інсектициди для обробки посівів більшості культур та дезінфекційні засоби для зернових складів. Проте вони негативно впливають на здоров’я людини.

«Згідно з новими європейськими нормами, забороняється ввезення до країн ЄС агропродукції – ячменю, кукурудзи, пшениці, інших зернових та олійних культур – яка містить залишки хлорпірифосу та хлорпірифос-метилу, що перевищують 0,01 мг/кг», – зазначив науковець.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!