Агромаркет

Вантажовідправники пропонують зміни до Інструкції про кількісно-якісний облік зерна

Вантажовідправники пропонують зміни до Інструкції про кількісно-якісний облік зерна

Компанії, які володіють зерновими складами поза територією морських портів, втратять право займатися зовнішньоекономічною діяльністю після набуття чинності Інструкції про кількісно-якісний облік зерна.

Згідно з повідомленням на сайті Асоціації міжнародних експедиторів України (АМЕУ), проект зазначеної інструкції, оприлюднений на сайті Міністерства аграрної політики та продовольства, обмежує місця накопичення зернового експорту виключно територією морського порту.

«Перш за все, з проекту потрібно видалити норми, що вносять дискримінацію компаній за географічним принципом. За формулюванням проекту документу, формування партій експортного зерна може проводитися тільки зерновими складами, які ведуть свою діяльність на території морських портів. Таким чином, поза законом залишається цілий ряд складів , розташованих у сухих портах, і винесених за межі морських портів», ‒ йдеться в повідомленні.

За даними АМЕУ, в нинішньому формулюванні інструкція зобов’язує вантажовласників спочатку перевезти зерно з території припортових складів на внутрішні портові склад і тільки з їх територій партію можна буде відвантажувати на судно.

Ускладнення процедури відвантаження експортних партій призведе до подорожчання агрологістики та виникнення підстав для корупційних дій, відзначають в АМЕУ.

Керівництво асоціації запропонувало інше формулювання, за яким облік експортної партії відбувається за місцем зберігання без прив’язки до внутрішньопортових складів.

АМЕУ направила звернення прем’єр-міністру, міністру інфраструктури, главі Адміністрації морських портів з проханням врахувати зауваження до зазначеної інструкції.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!