Український агроекспорт стійкий до кризових явищ
На відміну від попередніх криз, український експорт у 2020 році продемонстрував достатню стійкість до кризових явищ. Зокрема, в структурі експорту в останні роки збільшилася частка продовольчих товарів, попит на які є стійким навіть під час кризи.
Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті НБУ за жовтень 2020 року.
«Важливу роль відіграло зміцнення торговельних відносин з Китаєм на тлі його торговельного протистояння з США. Минулого року КНР уперше в історії стала другим найбільшим після ЄС торговельним партнером України і залишалася ним у 2020 році. Крім того, китайська економіка достатньо швидко повернулася до зростання після початку коронакризи. Українські експортери оперативно відреагували на це, переорієнтувавши частину поставок на китайський ринок та компенсувавши таким чином звуження попиту на інших ринках» – відзначають у НБУ.
У той же час економіки основних торговельних партнерів (ОТП) України зазнали найглибшого падіння з часів Другої світової війни після спалаху COVID-19, спостерігалось звуження попиту та падіння світової торгівлі.
Проте, у звіті зауважують, що попри поліпшення стійкості українського експорту, його конкурентоспроможність необхідно підвищувати, зокрема шляхом збільшення частки високотехнологічної продукції.
Нагадаємо, нещодавно було названо топ-10 найбільших імпортерів української агропродукції за три квартали 2020 року.