Агромаркет

Українська свинина може стати конкурентоспроможною на світових ринках завдяки дешевим кредитам

Українська свинина може стати конкурентоспроможною на світових ринках завдяки дешевим кредитам

Механізм компенсації процентних ставок за цільовими кредитами під реконструкцію тваринницьких комплексів, запропонований Мінагрополітики, дозволить уникнути скорочення виробництва і погіршення ситуації в галузі.

Про це заявив голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

«Передбачається, що левова частка цих коштів буде спрямована на будівництво нових тваринницьких комплексів. Причому оголошена ставка в 3-4% річних цілком співставна з вартістю кредитів в західних банках», ‒ зазначив він.

За його словами, правильна ідея ‒ обмеження суми одного кредиту 150 млн грн. «З одного боку, цього достатньо для будівництва одного комплексу, а з іншого ‒ дозволить охопити програмою більше учасників, ‒ вважає Сергій Касьянов. ‒ Завдяки дешевому фінансуванню наша свинина цілком може стати конкурентоспроможною на світових ринках».

На його переконання, кредити мають видаватися аграріям, які вже ввели в експлуатацію тваринницькі комплекси, ‒ на реконструкцію, або тим, які знаходяться в процесі будівництва.

«Корупційні ризики будуть мінімізовані, якщо позичальниками за програмою держпідтримки стануть не стартапери, а тваринники, що вже відбулися, ‒ сказав Сергій Касьтянов. ‒ Самі умови програми та відбір її учасників мають бути публічними та прозорими».

Аграрій також вважає, що найбільшого ефекту для галузі можна досягти, якщо в рамках програми будуть кредитуватися не птахівничі комплекси, де термін окупності менше, а комплекси великої рогатої худоби, свиней, вівчарські та індичі ферми.

На думку Сергія Касьянова 2017 рік став складним періодом для тваринницької галузі. «Основною проблемою тваринництва, та, зокрема, свинарства стала фактична відсутність внутрішніх джерел фінансування і недоступність дешевих кредитних ресурсів, – зазначив він. – Ферми ВРХ та свинокомплекси – інвестиційноємні проекти, терміни окупності тут за українськими мірками значні – п’ять-сім років. Відсутність фінансування вже призвела хоча й до незначного, але скорочення виробництва на 0,1%».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!