Агромаркет

Українська економіка може втратити понад $10 млрд через державне регулювання цін на ринку зерна

Запровадження державного цінового регулювання на ринку зерна може спричинити для української економіки втрати у розмірі понад $10 млрд. Відтак, це значно зменшить бюджетні надходження і негативно позначиться на курсовій стабільності української гривні.

Про це повідомляє прес-служба УЗА.

У ВР зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Закону України «Про зерно та ринці зерна в Україні» щодо цінового регулювання зернових ресурсів України № 4277 від 28.10.2020, який передбачає введення державного регулювання закупівельних цін на зерно в Україні. Українська зернова асоціація звернулася до влади з листом і застереженнями про те, якої шкоди державі може завдати це рішення.    

«У 2019 році Україна отримала лише від експорту зернових культур більше $9,6 млрд, і за цим показником посіла друге місце в світі після США. В цілому ж експорт зернових і олійних культур з продуктами їх переробки приносить близько $16 млрд щорічно. Однак, зерно – це біржовий товар, тому ціни на нього формуються на міжнародних ринках, а не виробниками або постачальниками зерна», – йдеться в повідомленні УЗА.

Як зазначається, ринок сам регулює або встановлює мінімальні і максимальні ціни. Відтак, будь-яке державне регулювання цін призведе до вкрай негативних наслідків, включаючи зниження попиту на українське зерно, а потім формування надлишкових запасів, падіння цін і в кінцевому підсумку, зменшення виробництва зерна і стагнації галузі.

УЗА підкреслює, що на українському ринку зерна відсутні будь-які прояви монополії, а значить здорова конкуренція між ними дозволяє оптимізувати ведення бізнесу і підвищувати ефективність виробництва та експорту зерна.