Україна збільшила виручку від експорту насіння льону попри скорочення обсягів його виробництва
За даними Державної фіскальної служби, Україна за січень-жовтень експортувала 11,269 тис. тонн насіння льону на суму $5,887 млн, а імпортувала – 486 тонн на $227 тис.
При цьому за весь минулий рік насіння льону було експортовано 12,909 тис. тонн на суму $5,878 млн, а імпортовано – 1,522 тис. тонн на суму $569 тис.
Як повідомив AgroTimes голова ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінець, який займається насінництвом льону, такі дані Державної фіскальної служби свідчать про те, що на ринку льону цього року склалася сприятлива цінова кон’юнктура, адже виробництво цієї культури продовжує скорочуватись.
«Як виробник насіння льону, я можу сказати, що обсяги його виробництва впали. Про це свідчить скорочення попиту на насіння цієї культури. Якщо ще два роки тому ми продавали 150-200 тонн насіння на рік, то минулого року продано не більше 50 тонн через низькі ціни на цю продукцію та несприятливі погодні умови», – зазначив Ігор Брагінець.
Таким чином, за його словами, істотні обсяги цьогорічного експорту насіння льону пов’язані з тим, що виробники, швидше за все, продають свої перехідні запаси цієї культури.
Варто також зазначити, що протягом січня-жовтня поточного року Польща майже вдвічі наростила імпорт насіння українського льону. Так, за десять місяців 2019 року сума закупівель становить $1,172 млн, а питома частка цієх країни – 19,9%. Так, другий рік поспіль Польща займає лідируючу позицію за цим показником.
На другому місці – Болгарія із сумою закупівель $682 тис. і питомою часткою 11,6%. На третьому – Німеччина, яка цього року закупила насіння льону вітчизняного виробництва на $664 тис., а її питома частка становить 10,9%.
Україна також імпортує насіння льону. Зокрема, за десять місяців цього року з Казахстану цієї продукції було завезено на суму $140 тис. (62%), з Канади – на $33 тис. (14,6%), з Франції – на $29 тис. (12,8%).
Додати коментар