Агромаркет

Україна розраховує на підтримку Польщі щодо просування сільгосппродукції на ринки ЄС, - Павленко

Україна розраховує на підтримку Польщі щодо просування сільгосппродукції на ринки ЄС, - Павленко

Республіка Польща є найбільшим торговельним партнером України серед країн Центрально-Східної Європи та входить у топ-10 країн світу за часткою в аграрному товарообігу України. По це повідомив міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час зустрічі з Міністром сільського господарства та розвитку села Республіки Польща Кшиштофом Юргелем.

Український міністр зазначив, що за 2015 рік обсяги зовнішньої торгівлі аграрною продукцією України з Польщею склали $796 млн. При цьому обсяги українського аграрного експорту до Польщі склали $477 млн, імпорту – $319 млн.

Сьогодні основну продукцію українського агроекспорту складають залишки та відходи харчової промисловості ($91 млн), соки ($71 млн), матеріали рослинного походження (54 млн дол. США), насіння олійних культур ($53 млн) та олія ($45 млн). Водночас ми імпортуємо з Польщі у великій кількості м’ясо та субпродукти ($46 млн), шкіри з шкури ВРХ, овець, ягнят ($37 млн), залишки та відходи харчової промисловості ($32 млн), продукти переробки овочів, плодів ($28 млн) та різні інші харчові продукти ($25 млн).

«Україна вбачає перспективи розвитку торгівельних відносин із Польщею в агросекторі і готова нарощувати експорт сільськогосподарської продукції. Також ми розраховуємо на підтримку польської сторони у питаннях просування сільгосппродукції на ринки ЄС та збільшенні експортних квот», – підкреслив Міністр.

Під час зустрічі сторонами були обговорені завдання та напрями діяльності Європейського фонду польського села та можливості створення подібної структури в Україні.

Загалом, за словами Олексія Павленка, Україна зацікавлена у співпраці з Польщею за такими напрямами:

– залучення польських експертів та інвесторів у проекти підтримки малих та середніх фермерських господарств;

– адаптація польського досвіду кооперативних господарств, менеджменту галузі та бізнесу відповідно до європейських стандартів;

– залучення інноваційних технологій в АПК;

– забезпечення європейських стандартів якості та безпеки продуктів харчування.

Зокрема, активне двостороннє співробітництво між компетентними відомствами країн спостерігається у галузі ветеринарії. Так, Олексій Павленко нагадав, що 18 лютого 2016 року в м. Львів відбулася двостороння зустріч представників ветслужб, під час якої обговорено актуальні питання співпраці в галузі ветеринарної медицини.

«Серед актуальних аспектів двосторонньої співпраці у цій сфері хочу відзначити необхідність підписання Угоди між Мінагрополітики та Міністерством сільського господарства і розвитку села Польщі щодо програми боротьби зі сказом на території України у 2016 році. Українська сторона готова у найкоротші терміни підготувати її до підписання», – запевнив очільник українського відомства.

За його словами, реалізація Угоди сприятиме обмеженню поширення вірусу сказу на території України та захисту території Польщі і загалом – ЄС.

«Інше важливе питання – боротьба із АЧС в Україні та мінімізація ризиків перенесення АЧС з України на територію Польщі і ЄС. Ми вдячні польській стороні за підтримку співробітництва України з ЄС у питаннях отримання фінансової підтримки на боротьбу з АЧС», – додав Олексій Павленко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!