Агромаркет

Україна пропонує Білорусі створити спільне виробництво харчової продукції для експорту до третіх країн

Україна пропонує Білорусі створити спільне виробництво харчової продукції для експорту до третіх країн

До перспективних напрямків співпраці України з Білоруссю в аграрній сфері відносяться аграрне машинобудування, насінництво та садівництво, селекція та генетика у тваринництві, а також науково-технічне співробітництво.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, яка очолює українську делегацію на засіданні українсько-білоруської робочої групи зі збільшення взаємної присутності на ринках Білорусі та України сільськогосподарської, харчової та іншої продукції

За результатами засідання підписано протокол, в якому зафіксовані пріоритетні напрямки співпраці двох країн. Також українська група відвідала декілька білоруських аграрних підприємств.

«Традиційно Україна та Білорусь активно співпрацюють у сфері фітосанітарії та ветеринарії, – зауважила Ольга Трофімцева. – Цей активний діалог Держпродспоживслужби України та відповідних органів Білорусі дає нам можливість досить швидко опрацьовувати всі критичні питання в робочому порядку. Вже 18 українських компаній мають сьогодні змогу експортувати продукцію тваринництва до Білорусі. Ми й надалі працюватимемо над збільшенням нашої присутності на цьому ринку».

Вона додала, що українська сторона також готова працювати з білоруськими колегами щодо питань розширення асортименту їх експорту до України.

«Окрім того, ми запропонували білоруській стороні розглянути можливість спільного виробництва готової харчової продукції в Україні, – повідомила заступник міністра. – Головною метою є експорт цієї продукції до третіх країн та регіонів, з якими в України вже існують угоди про вільну торгівлю».

Довідка

Протягом 2016 року товарообіг між Україною та Білоруссю склав $435,9 млн.

Експорт становив $402,7 млн. Ключові товари експорту: залишки та відходи харчової промисловості – $129,5 млн, м’ясо та субпродукти – $45,1 млн, насіння олійних культур – $34,3 млн, зернові вироби – $34,1 млн, вершкове масло – $31,9 млн, овочі рослинні – $16,5 млн.

Імпорт становив $33,2 млн. Ключові товари імпорту: продукція борошномельно-круп’яної промисловості, готові та консервовані продукти з риби, овочі та інші.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!