Агромаркет

Україна на BIOFACH уклала низьку контрактів на постачання органічної продукції

Україна на BIOFACH уклала низьку контрактів на постачання органічної продукції

10–13 лютого в Нюрнберзі відбулася одна з найбільших світових виставок органічної продукції – BIOFACH. Цьогоріч Україна була представлена Національним павільйоном, де свою продукцію презентували 26 виробників з різних регіонів нашої держави.

Про це на своїй Фейсбук-сторінці повідомив заступник міністра економіки, довкілля та сільського господарства України Тарас Висоцький.

«За чотири дні роботи українські компанії провели понад 250 B2B-зустрічей і прийняли більше ніж 1 250 відвідувачів. Серед них – дистриб’ютори, імпортери та баєри з усього світу.

Найбільший інтерес до української органіки проявили партнери з Німеччини, Нідерландів, Швейцарії, Італії, Франції, Польщі, Австрії, Чехії, Великої Британії, Іспанії, країн Скандинавії та Балтії, а також Канади, США, Японії, Кореї, Індії, Марокко, Мексики, Чилі та інших держав», – зазначив урядовець.

За результатами перемовин вже готуються конкретні поставки:

– 800 тонн макухи – до Швейцарії;

– 300 тонн гречки – до Великої Британії;

– 150 тонн льону – до Нідерландів

Також опрацьовуються контракти на постачання олії до Кореї, ягід до ЄС та горіхів до Канади.

Окремо українська делегація презентувала статистику розвитку органічного сектору під час профільної сесії щодо країн Центральної та Східної Європи.

Тарас Висоцький нагадав: станом на кінець 2024 року в Україні працює 261 сертифікований оператор органічного виробництва. У 2024 році експорт органічної продукції сягнув 243 тис. тонн – це на 23% більше, ніж у 2023 році. Україна посіла 3 місце серед 125 країн за обсягами імпорту органіки до ЄС. Понад 90% української органічної продукції постачається на зовнішні ринки.

Нагадаємо, 24 органічні компанії представляли Україну на BIOFACH 2025.