Україна може переробляти понад 50% агропродукції, - МінАПК
Цього року Україна планує ухвалити «Стратегію розвитку аграрного сектору України до 2030 року». Це одне із зобов’язань згідно з програмою підтримки економіки Ukraine Facility від Європейського Союзу. Серед важливих напрямків документу – збільшення переробки сільськогосподарської продукції та розширення експортних можливостей агросектору.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
«Щоб зберегти потужності в агросекторі і підвищити його ефективність та експортні можливості, необхідно розвивати сектор з переробки. Це додана вартість продукції і збільшення доходів аграріїв. Наша мета – переробляти понад 50% сільськогосподарської продукції. Україна має досить великі можливості для переробки у тваринництві – виготовлення м’ясних і молочних продуктів. Також вироблення різних видів олії. Крім того, розвиток виробництва кормів для тварин», – розповів виконуючий обов’язки міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час воркшопу з питань агросектору в рамках Ukraine Business Compact.
Він наголосив, що збільшення потужностей у переробній галузі агросектору сприятиме підвищенню енергетичної незалежності та енергетичної безпеки як України, так і Європейського Союзу. Україна може розширити виробництво біометану до 10 млрд кубометрів на рік. Для цього є відповідна транспортна інфраструктура та потужності.
Тарас Висоцький також підкреслив, що для агросектору важливо мати доступ до різних видів логістики для експорту товарів. Та можливості впроваджувати сучасні технології для виробництва.
«Україна завжди була експортоорієнтованою державою. Щорічно ми експортуємо 65-70% сільгосппродукції. І навіть попри широкомасштабну війну Україна серед основних постачальників продуктів харчування для понад 400 млн людей у світі. І ми плануємо зберегти ці обсяги в майбутньому», – резюмував Тарас Висоцький.
Раніше ми писали, як подати заявку на грант на розвиток переробних підприємств.