Україна готова запозичити досвід Нової Зеландії щодо підтримки малого фермерства
Успішний досвід розвитку сільськогосподарського сектору Нової Зеландії може бути запозичений Україною. Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий під час зустрічі з Надзвичайним та Повноважним Послом Нової Зеландії в Республіці Польща та Україні (за сумісництвом) Венді Хінтон. Цей досвід цікавий в контексті підтримки малих підприємців на селі, повідомили AgroNews в прес-службі Мінагрополітики.
“У зв’язку з цим ми розглядаємо можливості обміну досвідом малих фермерів між Україною та Новою Зеландією”, – сказав у ході зустрічі Міністр.
Тарас Кутовий зазначив, що розвиток української аграрної галузі вимагає нових підходів та методів, які мають базуватись на інноваційних досягненнях. «Незважаючи на те, що логістика між Україною та Новою Зеландією не досить розвинута, обмін досвідом у сфері фермерства та тваринництва для нас дуже важливий».
Крім того, очільник відомства звернув увагу на перспективи розвитку органічної продукції в Україні: «Мінагрополітики бачить перспективи аграрного розвитку України у сфері органічного та природнього виробництва. Ми здатні експортувати українську продукцію без ГМО, яка має великий потенціал».
Спілкуючись із Надзвичайним та Повноважним Послом Нової Зеландії, Тарас Кутовий також зазначив, що Україна сьогодні є вагомим експортером продовольства у світі, і займає лідируючі позиції на світовому ринку. «Український аграрний сектор зазнав структурних змін, але нам вдалося знайти нові ринки збуту для своєї продукції. Україна стала третім найбільшим експортером зерна в світі після США і ЄС, а також є світовим лідером з експорту соняшникової олії, кукурудзи, ячменю, пшениці, сої та м’яса птиці», – сказав Міністр.
Додати коментар