Агромаркет

Ухвалення Закону про Національну інфраструктуру геопросторових даних - історичне рішення, - Денис Башлик

Верховна Рада у другому читанні ухвалила Закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних, завдяки якому буде створено єдиний Геопортал кадастрів та геопросторових даних.

Про це повідомляється на сайті ВРУ.

«Закон про Національну інфаструктуру просторових даних – один зі складових запуску прозорої земельної реформи. Він дасть можливість об’єднати інформацію про різні об’єкти інфраструктури, мережі комунікацій та бази даних в одному місці. Відтак Україна щороку заощаджуватиме 100 млн грн, які витрачалися через неузгодженість між різними адміністраторами кадастрів», – ідеться в повідомленні.

Крім цього, НІГД має на меті агрегувати та систематизувати інформацію про геопросторові дані й метадані та отримувати якісну аналітику. Інформація буде відкритою та безкоштовною й оновлюватиметься в режимі реального часу. Геопросторові дані будуть під контролем держави та захищеними від маніпуляцій з боку рейдерів.

Це повинно забезпечити широкий доступ до геопросторових даних, згідно з рекомендаціями Директиви 2007/2/ЄС Європейського Парламенту і Ради від 14 березня 2007 року із запровадження інфраструктури геопросторової інформації у Європейському Союзі (INSPIRE).

«Маємо історичне рішення – прийняття Закону України про Національну інфраструктуру геопросторових даних, – написав на своїй Фейсбук-сторінці голова Держгеокадастру Денис Башлик. – Це означає, що епопея, яка тривала довгі роки – успішно завершилася. Водночас, починає своє становлення якісно нова історія геопросторових даних, де Україна посяде заслужене місце поруч з провідними країнами Європи та світу».

За його словами, Україна стає ближчою до створення «єдиного вікна» у роботі з геопросторовими даними: можливість шукати/переглядати, а головне завантажувати на єдиній картографічній основі статистичну інформацію, дані про природні ресурси та інші об’єкти.

Потенційні інвестори зможуть без витрачання додаткового часу та корупційної складової отримати інформацію, необхідну для аналізу та кращого планування інвестиційних проєктів в Україні, а всі геопросторові дані стануть доступними користувачам безкоштовно у формі відкритих даних через єдиний геопортал НІГД, або через галузеві геопортали утримувачів геопросторових даних.

Нагадаємо, парламент не підтримав жодного проєкту постанови щодо анулювання закону про обіг земель сільгосппризначення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!