Агромаркет

У випадку отруєння бджіл Держпродспоживслужба здійснюватиме дослідження за свій рахунок

У випадку отруєння бджіл Держпродспоживслужба здійснюватиме дослідження за свій рахунок

Пасічники не фінасуватимуть проведення ряду досліджень через отруєння бджіл. Держпродспоживслужба запровадить проведення таких досліджень у рамках моніторингових програм. Для цього будуть передбачені відповідні кошти.

Про це заявив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа на зустрічі з бджолярами.

«У випадку отруєння бджіл всі необхідні дослідження проводитимуться за рахунок Держпродспоживслужби, а не пасічника. Такі моніторингові дослідження будуть започатковані з наступного медоносного сезону», – зазначив Володимир Лапа.

За його словами, проблема масової загибелі бджіл через отруєння їх препаратами, що використовуються для захисту сільськогосподарських рослин, формувалася роками і спричинена надмірною дерегуляцією, суттєвим послабленням контролю цієї сфери та безвідповідальністю деяких суб’єктів господарювання.

«Держпродспоживслужба усвідомлює необхідність врегулювання цього питання. З цією метою уже розроблений та оприлюднений для громадського обговорення законопроект про внесення змін до чинного законодавства щодо поводження з пестицидами та агрохімікатами, – зазначив голова Держпродспоживслужби. – Законопроект пропонує збільшити відповідальність за порушення норм використання пестицидів та агрохімікатів аж до кримінальної відповідальності».

Законопроект також деталізує норми щодо інформування всіх зацікавлених сторін про застосування засобів захисту рослин для обробки земельних ділянок та чітко окреслює часові рамки такого інформування.

Зміни стосуватимуться законів «Про пестициди і агрохімікати», «Про захист рослин», «Про ліцензування видів господарської діяльності», «Про бджільництво» та Кримінального кодексу України.

Володимир Лапа запевнив, що на законодавчому рівні також буде врегульоване питання обприскування полів з літака.

Наразі напрацьовується новий проект закону про карантин і захист рослин, який буде максимально наближений до норм Євросоюзу і передбачатиме ряд новацій. Зокрема, йдеться про суттєве обмеження використання авіатранспорту для оброблення сільськогосподарських угідь, тим паче якщо існують альтернативні способи. Очікується, що цей законопроект буде оприлюднений до кінця місяця.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!