Агромаркет

У Мінагро розповіли, як зареєструвати право власності на землю

Міністерство аграрної політики та продовольства нагадало українцям послідовність дій щодо реєстрації права власності на землю.

Про це повідомляє пресслужба Мінагро.

У міністерстві нагадали, що у ділянки має бути кадастровий номер. Слід зайти на Публічну кадастрову карту України та перевірити, чи має ділянка цей номер.

Якщо його немає — треба звернутися до розробника документації з землеустрою для виготовлення технічної документації про встановлення чи відновлення меж ділянки в натурі, а потім зареєструвати цю ділянку в Державному земельному кадастрі. Під час реєстрації їй присвоять кадастровий номер.

Також треба зареєструвати право власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. Для цього треба звернутися до виконавчих органів сільських, селищних та міських рад, нотаріуса чи ЦНАПу.

Також потрібно взяти паспорт такі документи:

– підтвердження сплати адміністративного збору;

– документ про права на ділянку (державний акт на право власності на землю, договори купівлі-продажу, дарування, міни, рішення суду, свідоцтво про право на спадщину).

Після реєстрації права власності на землю необхідно отримати паперовий чи електронний витяг із Державного реєстру речових прав.

«Зареєструвавши належно свою власність, ви можете вільно користуватися, володіти та розпоряджатися земельною ділянкою.

Важливо, що ви убезпечите себе від усіляких негараздів, махінацій та рейдерів», – підсумували у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

Нагадаємо, власники паїв повинні оформити право власності на них до 1 січня 2025 року, щоб не втратити землю.