Агромаркет

У Київській та Херсонській областях ФАО відпрацює процедуру добровільної консолідації земель

У Київській та Херсонській областях ФАО відпрацює процедуру добровільної консолідації земель

Під час візиту місії ФАО до Києва було домовлено про розробку детального плану запровадження добровільної консолідації земель у двох пілотних областях – Київській та Херсонській.

Проект передбачає відпрацювання процедур консолідації земель на прикладі експериментальних районів у згаданих областях, де будуть сформовані організаційні та практичні підходи укрупнення ділянок.

Про це повідомила прес-служба Мінагрополітики.

На базі цього дослідження буде розроблено детальний проект концептуальної записки для подальшого фінансування донорами повномасштабного пілотного проекту з земельної консолідації.

ФАО реалізує компонент запровадження добровільної консолідації земель в рамках проекту технічної допомоги Міністерству аграрної політики та продовольства України.

«Відсутність великих сформованих масивів земель – одна з особливостей сільського господарства України, – підкреслив Максим Мартинюк, перший заступник міністра аграрної політики та продовольства. – Вона пов’язана, зокрема, з активним процесом розпаювання земель колишніх колгоспів між великою кількістю працівників та пенсіонерів з їх числа, а також процесами безоплатної приватизації».

Роздрібнені земельні ділянки є малопридатними для ефективного сільськогосподарського виробництва, тому напрацювання механізму їх укрупнення є однією з умов забезпечення комплексного розвитку сільських територій та підвищення продуктивності АПК загалом, додав він.

Середній розмір паю по Україні становить 4 га. Мінімальний зареєстровано в Івано-Франківській області: 1,1 га, максимальний – у Луганській: 8,8 га.

«У партнерстві з ФАО ми зможемо напрацювати правила консолідації земель, орієнтовані, в першу чергу, на інтереси громадянинам – власника земельної ділянки, – наголосив Максим Мартинюк. – Ми маємо повністю вилучити елемент примусовості, а також усунути ризики надмірної концентрації та зниження економічної конкуренції під час укрупнення земельних ділянок».

Довідка

Добровільна консолідація земель – ефективний інструмент для зменшення фрагментації земель i реалізації програм розвитку під керівництвом сільських громад. Формування чітких протоколів консолідації сформує принципово новий формат земельних відносин в Україні.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!