Агромаркет

Традиційні інструменти підвищення прибутковості агровиробництва вичерпали себе

Традиційні інструменти підвищення прибутковості агровиробництва вичерпали себе

Рентабельність і прибуток українських фермерів за підсумками 2016 року може скоротитися, а через низькі цін на світових ринках загроза зниження прибутку залишиться і в 2017-2018 роках, повідомив генеральний директор «УкрАгроКонсалт» Сергій Феофілов.

«Українські фермери експортують масові сировинні товари, а це означає, що прибуток безпосередньо залежить від ситуації на світових ринках. На яких, як показує поточна ситуація, ціни залишатимуться стабільно низькими, – наголосив він. – За нашими прогнозами, прибуток, маржа українських фермерів може скоротитися вже за підсумками 2016 року. Ми впевнені, що й рентабельність буде нижчою, ніж у минулому році».

За словами Сергія Феофілова, зберігається загроза зниження прибутку для українського аграрного сектора і в 2017-2018 роках.

Він звернув увагу, що світовий ринок змінився: зросло виробництво, ціни впали. Наразі потенціал підвищення прибутковості аграрного виробництва традиційними інструментами за рахунок зростання виробництва й експорту вичерпаний.

Аналітик світового ринку зернових і олійних культур «УкрАгроКонсалт» Олена Гесова зазначила, що за прогнозами експертів, у сезоні-2017/18 фундаментальні фактори для росту цін на зернові відсутні, тому що розвантажити значні світові запаси складно.

«У ситуації, що склалася, кожен регіон намагається знайти підхід і виробити стратегію пошуку маржі від виробництва сільгоспкультур», – зазначила експерт.

Вона також повідомила, що під урожай 2017 року США різко скоротили посівні площі під пшеницею на користь сої. В Канаді більше фокусують увагу на виробництві нішевих культур, таких, як горох, нут. Китай також знайшов підхід до отримання маржі і все активніше йде в переробку сировини і розширює ці потужності.

«У країнах Причорноморського регіону в 2017 році посівні площі під зерновими залишаються на стабільному рівні, і якщо Україна практично змогла реалізувати експортний потенціал по зерну в поточному сезоні, то Росія увійде в поточний сезон з рекордними запасами зернових», – підкреслила Олена Гесова.

Інтерфакс-Україна

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!