Агромаркет

Стартував період декларування доходів

Із січня в Україні триває декларування доходів юридичних та фізичних осіб. Фінансовий менеджмент працює над закриттям облікових баз, визначення фінансових результатів та обрахунком прибутків. Оскільки Україна посилила контроль за транзакціями, адаптуючи своє законодавство з вимогами світової спільноти, декларування є ще й запорукою  проходження фінансового  моніторингу.

Про це AgroTimes розповіла керівник практики бухгалтерського обліку та аудиту ЮФ Martyniv Law Яна Жолобецька

«За нормами оновленого закону про фінансовий моніторинг №361-IX,  порогову суму фінансових операцій збільшено зі 150 до 400 тис. грн. Проте банки мають право перевірити джерела походження коштів і в тому разі, якщо здійснюється операція до 400 тис. грн», – зазначила фахівець.

За її словами, серед найпоширеніших ознак для фінмоніторингу – операції з готівкою (внесення, переказ, отримання коштів). Відтак банки запитують відомості про джерело походження коштів і по депозитах (внесли кошти на депозит кілька років тому, а отримати сьогодні – зась), і по договорах про надання, повернення фінансових допомог.

Водночас закон про фінансовий моніторинг не дає переліку документів, які необхідні для підтвердження джерел походження коштів. Певними орієнтирами, що демонструють позицію саме банківського сектору та Державної Служби Фінансового Моніторингу можуть бути, зокрема: фінансова звітність; платіжні документи, що свідчать про отримані доходи за надані послуги; декларація про доходи; документи про отриману спадщину, продаж майна, виплату страхової суми, тощо.

Нагадаємо, стало відомо, як звітувати за оновленими деклараціями з податку на прибуток.