Агромаркет

Систему ветконтролю планується диверсифікувати за рахунок приватного сектору

Систему ветконтролю планується диверсифікувати за рахунок приватного сектору

Держпродспоживслужба спільно з експертами ГО Agro.ReformsUA розробила проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» щодо врегулювання процесу приватизації підприємств та установ ветеринарної та фітосанітарної сфери». Документ обговорили під час круглого столу представники Мінагрополітики, Фонду держмайна Держпродспоживслужби, громадських організацій, обласних ветлікарень та ДП.

«Законом врегулювано декілька головних моментів, ‒ пояснив Дмитро Сімашко, експерт з аграрного та земельного права ГО Agro.ReformsUA. ‒ По-перше, суттєве спрощення процесу приватизації. По-друге, це забезпечення сталого функціонування  системи ветлікарень та лабораторій».

Концептуальною перевагою законопроекту, за словами експерта, є те, що ним планується безоплатно передати 50%  корпоративних прав трудовому колективу. Інші 50% вони можуть викупити за заниженою ставкою. «Таким чином, трудовий колектив, отримавши трудові права, стає власником установи і приймає безпосередню участь в її управлінні», ‒ наголосив Дмитро Сімашко.

«Наші заклади ветеринарної медицини ‒ ще радянського зразка і не відповідають світовим стандартам, ‒ зазначив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа. ‒ А сама система організації ветеринарних лікарень і лабораторій дуже зав’язана на місцевих бюджетах і ними фінансується. Вочевидь ці два моменти зумовлюють прийняття рішення про диверсифікацію моделі забезпечення епізоотичного контролю та лабораторних досліджень в державі».

При цьому експерти звертають увагу на ризики. Оскільки фактично постійно відбувається скорочення органів державного нагляду та контролю, в тому числі контролю Держпродспоживслужби, щодо питання забезпечення епізоотичного благополуччя.

«Ми повинні рухатись шляхом диверсифікації системи контролю та делегування повноваження із залученням приватних господарюючих суб’єктів, – пояснив Володимир Лапа, – звичайно, ми маємо це робити обережно, аби не поставити під загрозу ефективність системи функціонування державного контролю в Україні».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!