Штрафи для аграріїв за зберігання пального без ліцензії відтерміновують
Верховна Рада ухвалила законопроект № 10359, який відтерміновує використання фінансових санкції за зберігання пального без ліцензії до 2020 року.
Про це повідомляє УКАБ.
Редакцією проекту передбачено відтермінування санкції, які може використовувати Державна фіскальна служба (ДФС) проти суб’єктів господарювання, що зберігають пальне для власних потреб, до 31 грудня 2019 року.
Водночас залишається невирішеним питання щодо необхідності реєстрації складів як акцизних кінцевими споживачами, які не є виробниками та/або трейдерами пального і використовують його виключно для власних потреб. Адже з 1 липня цього року розпорядники акцизних складів зобов’язані не лише реєструвати склади і встановлювати лічильники-витратоміри, що потребує значних коштів для встановлення такої інфраструктури і програмного забезпечення, а й передбачає щоденне звітування щодо обігу пального на підприємстві перед ДФС.
Аграрії як кінцеві споживачі купують пальне, за яке сплачено акцизний податок, зазначив координатор комітету техніки УКАБ Олег Нестеров. «Боротися з тіньовим ринком пального варто, в першу чергу, на стадії виробництва і продажу, а не поширювати коло «акцизників» на тих, хто офіційно купує його для свої господарських потреб, а не на продаж», – вважає він.
За словами експерта, ліцензування обігу пального в аграріїв і реєстрація складів, де зберігається пальне, значно ускладнить роботу господарств у розпал польових робіт.
Додати коментар