Агромаркет

Рада ратифікувала Рамкову угоду для запуску Ukraine Facilitу

Рада ратифікувала Рамкову угоду для запуску Ukraine Facilitу

Верховна Рада ратифікувала Рамкову угоду щодо фінансування з боку Європейського Союзу в рамках реалізації Ukraine Facility, укладену між Україною та ЄС загальним розміром 50 млрд євро. Угода офіційно запускає виконання Плану України та визначає механізми фінансової співпраці між Україною та ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

«Рамкова угода, яка була ратифікована Парламентом, означає офіційний запуск реалізації Плану України для стійкої фінансової підтримки нашої держави. Передбачені процедури дозволять забезпечити координацію з Європейським Союзом для ефективного, прозорого та підзвітного використання фінансування, що є необхідною умовою для подальшої європейської інтеграції», – зазначила перший віцепрем’єр-міністр України – міністр економіки України Юлія Свириденко.

Так, відповідно до Рамкової Угоди Україна зобов’язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю у використанні коштів, наданих Європейським Союзом. Для цього будуть створені механізми для запобігання корупційним ризикам та посилена Інституційна спроможність в частині моніторингу та контролю. Угода передбачає тісну взаємодію між органами державної влади України та інституціями ЄС, що також сприятиме європейській інтеграції. 

Юлія Свириденко додала, що невдовзі Україна та ЄС також укладуть Фінансову та Кредитну угоди, які дозволять залучити 1,89 млрд євро попереднього фінансування вже цього місяця й надалі отримувати регулярні виплати за виконання індикаторів Плану України. 

Нагадаємо, Україна та ЄС уклали рамкову угоду щодо фінансування в рамках Ukraine Facility.