Рада ЄС затвердила збільшення квот на українську агропродукцію
Рада Європейського Союзу 17 липня затвердила збільшення обсягів додаткових тимчасових торговельних преференцій для безмитного імпорту української аграрної та харчової продукції.
Сьогоднішнє рішення ‒ це останній необхідний крок для схвалення цих заходів в ЄС.
«17 липня Рада схвалила перелік тимчасових незалежних торговельних заходів на користь України, ‒ йдеться в повідомленні на сайті Ради ЄС. ‒ Ці заходи мають набути чинності до кінця вересня і застосовуватимуться протягом трьох років».
«Сьогоднішнім рішенням ми дозволяємо експорт до ЄС більшої кількості українських продуктів, ‒ наголосив міністр закордонних справ головуючої в Раді ЄС Естонії Свен Міксер. ‒ Це наш обов’язок ‒ підтримувати Україну і зміцнювати наші економічні та політичні зв’язки, зокрема, з огляду на тривалий конфлікт на її території».
Рішення буде опубліковане і набуде чинності незабаром після підписання документа під час пленарної сесії Європарламенту у вересні.
Як повідомлялося, в результаті переговорів Єврокомісії, Ради ЄС та євродепутатів Комітет з міжнародної торгівлі Європейського парламенту (INTA) запропонував підвищити квоти на український мед на 2,5 тис. тонн, перероблені томати ‒ на 3 тис. тонн, виноградний сік ‒ на 500 тонн, овес ‒ на 4 тис. тонн, пшеницю ‒ на 65 тис. тонн, кукурудзу ‒ на 625 тис. тонн, ячмінь ‒ на 325 тис. тонн, злакові крупи і гранули ‒ на 7,8 тис. тонн.
Україна може без мит постачати в Євросоюз 36 товарних позицій у рамках затверджених обсягів тарифних квот. Квоти на постачання для яловичини становлять 12 тис. тонн, молока, йогуртів, кисломолочних продуктів ‒ 8 тис. тонн, сухого молока ‒ 1,5 тис. тонн, вершкового масла ‒ 1,5 тис. тонн, яєчних продуктів ‒1,5 тис. тонн, яєць ‒ 3 тис. тонн, свинини ‒ 40 тис. тонн.
Обсяги тарифних квот, передбачені автономними торговельними преференціями ЄС, щодо пшениці становили 950 тис. тонн, ячменю ‒ 250 тис. тонн, кукурудзи ‒ 400 тис. тонн, цукру ‒ 20 тис. тонн, меду ‒ 5 тис. тонн, перероблених томатів ‒ 10 тис. тонн, виноградного та яблучного соку ‒ 10 тис. тонн, вівса ‒ 4 тис. тонн, часнику ‒ 500 тонн.
Додати коментар