Агромаркет

Пшеничні котирування опускаються внаслідок низького експортного попиту

Пшеничні котирування на світових біржах знизилися на 2-4% слідом за падінням цін на нафту, сою та кукурудзу внаслідок карантинних обмежень в Китаї. Крім того, попит на американську та європейську пшеницю залишається низьким, незважаючи на блокування експорту з України внаслідок російської агресії.

Про це повідомляють аналітики електронної зернової біржи GrainTrade. 

Трейдери коригують свої торговельні позиції напередодні виходу звіту USDA з прогнозами сівби та запасів у США, який може суттєво вплинути на ціни.

На півдні, сході та півночі України тривають бойові дії, проте аграрії почали посівні роботи, а трейдери активізували поставки кукурудзи в бік західного кордону та румунських портів.

Блокування експорту з портів України вигідне продавцям російської та європейської пшениці, які отримують високі ціни. Проте активізації продажів не спостерігається, оскільки основні імпортери мають значні запаси та сподіваються на швидке завершення війни та зниження цін.

За оцінками агенції СовЕкон, у березні росія експортує 2,2 млн тонн пшениці у порівнянні з 2,5 млн т у лютому.

За даними FranceAgriMer, у Франції в доброму або відмінному стані залишаються 92% посівів, сівба ярого ячменю завершена, а опади цього тижня сприятимуть розвитку посівів.

– Травневі ф’ючерси на європейську пшеницю на паризькій Euronext вчора впали на 3,1% або 11,5 €/т до 369,75 €/т або 406,5 $/т.

 В Канзасі стан посівів озимої пшениці дещо покращився, крім того, в регіонах її вирощування днями пройдуть дощі.

Травневі ф’ючерси у США знизилися:

– на 4,5% або 16,63 $/т до 388,4 $/т на м’яку озиму SRW-пшеницю в Чикаго;

– на 3,9% або 14,79 $/т до 393,2 $/т на тверду озиму HRW-пшеницю в Канзас-Сіті;

– на 2,3% або 9,09 $/т до 396,6 $/т на тверду яру HRS-пшеницю в Міннеаполісі;

– на 0,6% або 2,5 $/т до 392,5 $/т на чорноморську пшеницю в Чикаго.

За даними МСГ США, протягом 18-24 березня було експортовано 341,2 тис тонн пшениці, що майже відповідає експорту попереднього тижня та на 11% перевищує відповідний торішній показник. Загалом у сезоні експортовано 16,89 млн тонн пшениці, що на 20,5% поступається торішнім темпам.

В Україні закупівельні ціни на продовольчу пшеницю залишаються на низькому рівні 7600-7800 грн/т з доставкою на млин, оскільки експорт майже відсутній, попит на борошно слабкий, а обсяг пропозицій з боку аграріїв досить високий.

Нагадаємо, Україна сформувала стратегічні запаси продовольства на декілька років. Раніше в Україні запрацювала Національна платформа продовольчої безпеки.