Агромаркет

Посилити державний контроль за підробками органічних продуктів може вдосконалене законодавче регулювання

Посилити державний контроль за підробками органічних продуктів може вдосконалене законодавче регулювання

У процесі виробництва та обігу органічної продукції існують досить серйозні проблеми, які потребують вирішення на законодавчому рівні. Факти недобросовісної реалізації так званої органічної продукції трапляються не лише на вітчизняному ринку, але при її експорті за кордон. На цьому наголосив голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа під час конференції, присвяченій органічному виробництву в Україні, яка відбулася в рамках виставки «Агро 2016».

«До нас звертаються європейські колеги і розповідають про випадки поставок в ЄС продукції, яка декларується як органічна, але по суті не відповідає цьому статусу. Нас питають: що ви як контролюючий орган маєте намір робити, щоб унеможливити такі факти?» ‒ розповів  Володимир Лапа.

Він пояснив, що на даному етапі контролюючий орган не має достатньо повноважень, щоб повноцінно здійснювати контроль за цим ринком та впливати на компанії, які здійснюють сертифікацію. «По суті, зараз сертифікацію проводять або нерезиденти України або резиденти України, які належним чином не акредитовані в Нацагентстві», ‒ зауважив голова Держпродспоживслужби.

За його словами, існування зазначених проблем вводить в оману споживачів органічної продукції, створює підґрунтя для процвітання недобросовісної конкуренції для виробників органіки, а також формує для України негативний імідж на світовому ринку.

Тому вдосконалення законодавчого регулювання виробництва та обігу органічної сільськогосподарської продукції дозволить посилити державний контроль у сфері маркування та сертифікації органічної продукції.

Володимир Лапа зазначив, що Міністерство аграрної політики та продовольства України розробило нову редакцію Закону «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини», яка дозволить запровадити прозоріші і чіткіші правила гри на ринку органіки.

Цей документ передбачає вдосконалення системи державного нагляду (контролю). Контролювати дотримання правил застосування органічного виробництва повинна Держпродспоживслужба.

Також, повідомив Володимир Лапа, фахівці його відомства, які займатимуться контролем органічної продукції, підвищуватимуть свій професійний рівень, стажуючись у своїх європейських колег. Зокрема, вже є попередня домовленість про навчання інспекторів у компетентному органі Чехії.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!